صفحه اصلي > پيام مدير عامل

«رَحِمَ اللّهُ امْرَاً عَلِمَ مِن أينَ وَفي أينَ وَإلي أينَ»

خدا رحمت كند كسي را كه بداند از كجا آمده و در كجاست و به كجا مي‌رود «حضرت علي (ع) »

 

تشديد صحنه رقابت جهاني در محيطي که بصورت دائم در حال تغيير است ضرورت واکنش هاي مناسب سازمان ها وشرکتهاي توليدي ـ به ويژه در بنگاههاي اقتصادي بزرگي چون سازمان اقتصادي کوثرو بالاخص در بخش کشاورزي  را دو چندان کرده و بر انعطاف پذيري آنها با محيط نامطمئن خارجي پاي مي فشارد. در چنين شرايطي  به منظور کسب جايگاهي مناسب و حفظ آن، سازمانهاي امروزي در عرصه ملي و جهاني نيازمند بهره گيري از الگويي مناسب همچون مديريت زنجيره تامين در راستاي تحقق مزيت رقابتي و انتظارات مشتريان هستند. مشتريان در سازمانهاي امروزي در توليد کالا و ارائه خدمت، رويه هاي انجام امور و فرايند ها، توسعه دانش و توان رقابتي همراه و همگام اعضاي سازمان مي باشند. مديريت موثر زنجيره تامين از عوامل اصلي بقا مي باشد ضمن آنکه استفاده از فناوري هاي نو در فعاليتهاي زنجيره تامين پتانسيل ايجاد ارزش را در زنجيره افزايش داده است. به طور کلي مديريت زنجيره تامين بر افزايش انطباق پذيري و انعطاف پذيري شرکتها تاکيد دارد و داراي قابليت واکنش و پاسخ سريع و اثر بخش به تغييرات بازار است.

شرکت سرمايه گذاري کشاورزي کوثر در طول سالهاي اخيردر عين حال که تا حدود زيادي کوشيده است تا از فرصتهاي پديد آمده، حاصل از نگاه ويژه سازمان اقتصادي کوثر به ارزش آفريني در بخش کشاورزي و توسعه سرمايه گذاري در اين بخش، استفاده نمايد، ليکن با محدوديتها و چالشهايي نيز در اين مسير روبرو بوده است.

 از يک سو، تهديدات و مشکلات کلي حاکم بر کشور در عرصه کشاورزي بويژه  صنعت دام و طيور (نظير رشد فزاينده قيمت نهاده هاي دام و طيور و افزايش قيمت تمام شده محصولات توليدي، عدم ثبات در سياستهاي کلان دولت در اين صنعت، ناکارآمدي سياستهاي تعادل عرضه و تقا ضا و ....)، تحقق اهداف مجموعه هاي توليدي گروه را با چالش روبرو نموده ، و از سوي ديگر ضعف ها و کمبودهايي در بهره گيري از ظرفيتهاي داخلي به چشم مي خورد، که از مهمترين اين عوامل ميتوان به تمرکز فعاليت در حوزه دام و طيور و عدم استفاده از ساير فرصتهاي موجود در طيف وسيع بخش کشاورزي، توجه عمده به محدوده بازار داخلي و عدم توسعه فعاليتهاي بين المللي و کسب سهم بازار از طريق برندسازي در بازارهاي جذاب بين المللي، و فقدان نظام يکپارچه مديريت زنجيره تامين در بخشهاي مختلف، حتي در فعاليت اصلي موجود در حوزه دام و طيور، اعم از مرغ گوشتي، تخم گذار، دامداري و ...اشاره نمود.

بنا براين آنچه که در راهبرد اصلي و  برنامه هاي عملياتي هلدينگ کشاورزي قرار گرفت،  همسويي آن با الزامات بالادستي (سازمان اقتصادي کوثر) و معرفي يک الگوي مناسب جهت راهبري کسب و کارها ويا شرکتهاي تابعه با  استقرار يک زنجيره تامين مناسب به منظور  تحقق اين الزامات ميباشد. از اينرو هلدينگ کشاورزي اطمينان از وجود يک نقشه راه شفاف براي فعاليتهاي گروه و ارتقاي تفکر استراتژيک در مجموعه را در برنامه کاري خود قرار داده و ضمن تحليل پورتفوليو (سبد) کسب و کارهاي هلدينگ کشاورزي به شناسايي زمينه ها و فرصتهاي توسعه و سرمايه گذاري جديد  در هلدينگ پرداخته است.

اکنون با وجود زمينه هاي قابل بهبود در مديريت و راهبري شرکتهاي تابعه، ظرفيتهاي عظيم و اميدبخش، از جمله سياست هاي سازمان اقتصادي کوثر در توسعه کشاورزي در سبد سرمايه گذاري هاي آتي سازمان، وجود تخصص هاي مديريتي و کارشناسي کشاورزي در بدنه سازمان و گروه و شرکتهاي تابعه، و سياستهاي ملي توسعه بخش کشاورزي مبتني بر رشد فناوري، افزايش مصرف سرانه، و خودکفايي در محصولات استراتژيک کشاورزي، انتظار مي رود هلدينگ کشاورزي به جايگاه رفيع تري دست يافته و در منزلت متعالي تري قرار گيرد.

بر اين اساس شرکت سرمايه گذاري کشاورزي کوثر بر آن است تا با استقرار کامل زنجيرهاي تأمين و توليد در گروه، شرکت‌هاي تحت پوشش و در قالب برندهاي معتبر و خوشنام، منبع قابل اتکاي تأمين بخشي از پروتئين مورد نياز بازارهاي ملي و منطقه اي باشد و محصولات خود را با رعايت استانداردهاي جهاني و حلال به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه نمايد.

فلسفه وجودي شرکت سرمايه گذاري کشاورزي کوثر، ارزش آفريني براي سهامداران، مشتريان، جامعه کارکنان در مجموعه ستادي و شرکت هاي تابعه با رعايت اصل صيانت از محيط زيست و توسعه پايدار و همچنين کمک به اشتغال زايي خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران مي باشد.

اين شرکت با سرمايه گذاري و مشارکت در شرکت ها، مؤسسات، مجتمع ها و طرح هاي توليدي کشاورزي، دامپروري، مرغداري، پرورش و صيد آبزيان، داروسازي و مواد بيولوژيک (انساني و دامي) کارخانجات  خوراک دام و طيور و همچنين صنايع توليد و فرآوري مواد اوليه و واسطه اي و محصولات نهايي وابسته به فعاليت‌هاي فوق الذکر با اهداف ارزش آفريني براي سهامداران، شرکت هاي تابعه، مشتريان، جامعه و کارکنان اقدام خواهد نمود.

         صفحه اصلي
         افتتاحيه واحدها
         شبکه آموزشي کوثر
         تبادل فایل
         شرکت های تابعه
         سایت های مرتبط
         دیکشنری Online
         درباره ما        
         ارتباط با ما
         اخبار
         سیستم مالی (قدیمی)
         پيام مدير عامل

         English


Copyright ©2007 Kowsar Agricultural Investment co.